Hakkımızda

Cevizli sucuk ülkemizde farklı yörelerde ‘’Şıralı Sucuk’’, ‘’Köme’’, ‘’Şaran’’,’’Bandırma’’ olarak bilinir.Türkiye sınırlarından çıktığımız da Gürcistan’da ‘’Çurçela’’, Rusya’da ‘’Orcik’’ olarak adlandırılır.

Eski bir gelenek olarak Gaziantep’te komşu kadınların sonbaharda yardımlaşarak yaptıkları bir çeşit kışa hazırlık yiyeceğidir.

Gaziantep yöresinde bulunan bağlardan toplanan üzümler büyük teknelerde ezilerek üzüm suyu çıkarılır.Üzüm suyu büyük kazanlara alınarak ‘’Şıra ‘’ pişirilir.

Şıra kazanları evlerin avlusuna kurulur ,sucuğun hammaddesi, şıra kaynatılırdı.ipe dizilen cevizler bu kazanlara batırıldıktan sonra asılırdı.Aslında bu Gaziantep yöresinde  her sonbahar (Güz) mevsiminde yapılan bir törene dönüşürdü.Çünkü her adımında emek ve yardımlaşma vardı.bir aradayken kadınlar maniler söyler bu emek dolu yolculuk bir eğlenceye dönüşürdü.

Bir ay doğdu meşeden
Elif güzel Ayşe’den
Kokusunu gülden almış
Rengini mor menevşeden

Giderim bende bende
Bir ayvam kaldı sende
Ayva gibi sarardım
Din iman yokmu sende

Gaziantep şehrinin bu geleneksel lezzeti , 1967’den beri ‘’Şirecizade’’ ailesinin deneyimli kadrosuyla ,geleneğine bağlı bir şekilde ,sizlerin mutfağına sunuyor.Gaziantep’in yerlisi bir aileden olan ‘’Şirecizade’’ markası bu şehrin kültür birikimini ürünlerin de yaşatıyor.

ÜRÜNLERİMİZ

KELEBEK SUCUK

CEVİZLİ SUCUK

PEKMEZLİ CEVİZLİ SUCUK

FULL CEVİZLİ SUCUK

ORTA MUSKA

EKSTRA MUSKA  (ŞEKERSİZ)

PESTİL

AMBALAJLI ÜRÜNLERİMİZ

100 GR.CEVİZLİ SUCUK                    50 ADET /KOLİ

350 GR. CEVİZLİ  SUCUK                  14 ADET /KOLİ

400 GR. KELEBEK SUCUK                 10 ADET /KOLİ

350 GR. ORTA MUSKA                      14 ADET /KOLİ

400 GR. PESTİL                                   14 ADET /KOLİ